Dzisiaj jest 21 lip 2018, o 17:36

Czy wszyscy musimy by膰 po studiach?

Najdziwniejsze rekordy, 艣mieszne stylizacje, dziwne przedsi臋wzi臋cia
Awatar u偶ytkownika
Grafen
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Re: Czy wszyscy musimy by膰 po studiach

Nieprzeczytany postautor: Grafen » 28 lip 2014, o 15:36

W takim uk艂adzie r贸wnie偶 si臋 wypowiem. Zarejestrowa艂em si臋, aby poszuka膰 porad celem kupna ciucha dla dziewczyny, ale widz臋, 偶e fora jednak wci膮gaj膮.

Pracuj臋 jako informatyk, bez jakiegokolwiek, wyzszego wykszta艂cenia. Mam tylko matur臋. Wszystkiego nauczy艂em si臋 sam a nast臋pnie zosta艂em nauczony w pracy. Nie wiem czy znacie tak膮 gr臋 komputerow膮, "Wied藕min" - polska produkcja. Znajomy bra艂 udzia艂 w tworzeniu tej gry. Przeprowadza艂 testy zgodnie z wcze艣niej ustalonym scenariuszem i m贸wi艂, 偶e spo艣r贸d grafik贸w, programist贸w i innych specjalist贸w, praktycznie nikt nie mia艂 wy偶szego wykszta艂cenia. By艂o kilku, kt贸rzy nie mieli nawet matury.

Awatar u偶ytkownika
Purpurowa
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Purpurowa » 28 lip 2014, o 18:06

leszaka pisze:Nie wszyscy musimy by膰 po studiach, ale wypada je sko艅czy膰. Dlaczego ? A to dlatego, 偶e 艂atwiej jest wtedy o prac臋. Tak jest 艂atwiej pod warunkiem, 偶e idzie si臋 na kierunki, kt贸re s膮 przysz艂o艣ciowe, a nie takie kierunki jak europeistyka, socjologia, turystyka itp.

W艂a艣nie ju偶 sama nie wiem. Nie mia艂am mo偶liwo艣ci studiowa膰 z wielu powod贸w rodzinnych, finansowych itp. Bardzo 偶a艂owa艂am i mia艂am nisk膮 samoocen臋. Z czasem widz臋, 偶e nie zawsze sytuacja jest czarna, lub bia艂a.Pracowa艂am na produkcjach, w sklepach gdzie masa personelu to ludzie po studiach. Kilka lat po艣wi臋cone, pieni膮dze te偶 i w艂a艣ciwie nic z tego nie ma. Wi臋kszo艣膰 znajomych, kt贸rzy teraz jeszcze studiuj膮 robi膮 to 偶eby przed艂u偶y膰 sobie m艂odo艣膰.

Oczywi艣cie moim celem nie jest zniech臋cenie kogokolwiek. Nauka to najwi臋ksza inwestycja w siebie.

Jestem niestety w sytuacji kiedy musz臋 si臋 utrzyma膰 i pracowa膰 na sta艂e. Na studia zaoczne nie mam pieni臋dzy, bo czasem nie wystarcza do kolejnej wyp艂aty, a dzienne wcale nie s膮 darmowe jak wiele os贸b mnie przekonuje.. Brak pracy (za dorywcz膮 si臋 nie wy偶yje) dojazdy itp.

Wszystko rozbija si臋 tu o pieni膮dze. Je艣li mamy rodzic贸w, kt贸rzy s膮 w stanie nam pom贸c to jak najbardziej warto skorzysta膰. Ale nie na zasadzie "dojenia starych" i balangi kolejne kilka lat, tylko poszerzania horyzont贸w i uczenia si臋 na przysz艂o艣ciowych kierunkach np. na Politechnice itp.

Chcia艂abym studiowa膰, ale na chwil臋 obecn膮 wymaga艂oby to za du偶ego po艣wi臋cenia nie adekwatnego do mojej sytuacji 偶yciowej. A co b臋dzie za kilka lat? Sama si臋 czasem zastanawiam jak u艂o偶y si臋 moje 偶ycie..

Awatar u偶ytkownika
kalinamich
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: kalinamich » 13 lis 2014, o 15:23

no ja uwa偶am, 偶e absolutnie nie wszyscy musimy byc po studiach. Ja osobi艣cie nie mam ukonczonych studi贸w, a pracuje jako graficzka.... Wiec na moim przykladzie smialo mozna stwierdzi膰, ze studia nie s膮 potrzebne

Awatar u偶ytkownika
renata7
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Re: Czy wszyscy musimy by膰 po studiach?

Nieprzeczytany postautor: renata7 » 19 lip 2015, o 10:44

Jak ma si臋 pasj臋, kt贸r膮 si臋 rozwija to rzeczywi艣cie studia nie s膮 potrzebne. Tyle, 偶e nie ka偶dy wie co ze sob膮 zrobi膰 po szkole 艣redniej :D Najwa偶niejsze jest to, 偶eby mie膰 cel, czasami warto zmieni膰 studia nawet kilka razy, 偶eby zaj膮膰 si臋 tym, co naprawd臋 sprawia rado艣膰.

Awatar u偶ytkownika
Pyska
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Pyska » 16 sie 2015, o 15:41

Jak dla mnie my艣le ze fach w reku jest wiecej warty niz jakis papierek :) szczegolnie ze dostep do studiow ma kazdy, a filozofow ponad rynek juz :)

Awatar u偶ytkownika
Monia19
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Monia19 » 17 sie 2015, o 00:03

Jak dla mnie nie trzeba i艣膰 na studia, zobacz ile os贸b wykszta艂conych i to nie po jaki艣 byle jakich studniach nie ma pracy.. A teraz zobaczcie jakie jest zapotrzebowanie na osoby,kt贸re chodz膮 do zawod贸wek ! Wsz臋dzie (bynajmniej u mnie) potrzebuj膮 np. sprzedawc贸w i to tylko w艂a艣nie po tej szkole. Wi臋c decyzja jest na pewno bardzo trudna :)

Awatar u偶ytkownika
Wieszaczek
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Wieszaczek » 17 sie 2015, o 13:35

Moim zdaniem warto i艣膰 na studia, je偶eli ma si臋 konkretny pomys艂 na siebie a wybrane przez nas studia pomog膮 nam z zrealizowaniu tego celu. Je偶eli kto艣 nie lubi si臋 uczy膰 lub nie wie jeszcze co chce zrobi膰 ze swoim 偶yciem to nie powinien i艣膰 na studia. Tym bardziej bo "rodzina tego oczekuje" albo "wszyscy znajomi id膮 na studia to ja te偶 p贸jd臋". Kiedy艣 studia by艂y swego rodzaju przywilejem, dzi艣 s膮 pseudoobowi膮zkiem. Szkoda.

Awatar u偶ytkownika
Rocky_21
Fashionistka

Nieprzeczytany postautor: Rocky_21 » 17 sie 2015, o 20:10

Uwa偶am, 偶e nie ka偶dy musi i艣膰 na studia. To decyzja danej osoby. Trzeba si臋 jednak liczy膰 z faktem, 偶e ludzie bez studi贸w maj膮 du偶e utrudnienia w znalezieniu pracy.

Awatar u偶ytkownika
0202oliwcia
Wtajemniczona
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: 0202oliwcia » 17 sie 2015, o 21:19

Ja osobi艣cie na studia nie poszlam bo po pierwsze mojego tat臋 nie by艂o na to sta膰 a po drugie uwa偶a艂 偶e to g艂upota i strat膮 czasu og贸lnie uwa偶am 偶e myli艂 si臋 fakt co teraz mamy po studiach na kasie stoimy w supermarkecie ale i tak j膮 sobie nie wyobrazam 偶eby moja c贸rka nie posz艂a na nie
Zapracowana mama kochaj膮ca zakupy :lol: :lol:

Awatar u偶ytkownika
Oliwiaaxx
Fashionistka

Nieprzeczytany postautor: Oliwiaaxx » 18 sie 2015, o 17:16

Nie ka偶dy musi, ale osoba z studiami ma chyba wi臋ksze szanse na dobr膮 prac臋 ni偶 ta, kt贸ra ich nie ma. :)
Za艂膮czniki
3 - Kopia.jpg

Wr贸膰 do 鈥濩iekawostki鈥