Dzisiaj jest 19 cze 2018, o 16:17

Czy wszyscy musimy by膰 po studiach?

Najdziwniejsze rekordy, 艣mieszne stylizacje, dziwne przedsi臋wzi臋cia
Awatar u偶ytkownika
malinaaa
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Re: Czy wszyscy musimy by膰 po studiach?

Nieprzeczytany postautor: malinaaa » 13 pa藕 2015, o 17:02

Oczywi艣cie nie ka偶dy musi ko艅czy膰 studia, ale pozostaje pytanie co wtedy robi膰? Moim zdaniem studiowa膰 si臋 op艂aca pod warunkiem, 偶e jeszcze w trakcie nauki zdobywa si臋 do艣wiadczenie zawodowe. Studia przede wszystkim daj膮 mo偶liwo艣膰 wyjazd贸w zagranicznych, to du偶y plus - mo偶na pozna膰 ciekawych ludzi, nauczy膰 si臋 j臋zyka angielskiego, a przy okazji zdoby膰 do艣wiadczenie zawodowe. Je偶eli jeste艣cie zainteresowani p艂atnymi praktykami zagranicznymi lub wolontariatem, warto zajrze膰 tutaj - http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-n ... -talents/# ;)

Awatar u偶ytkownika
zuzia.gola
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: zuzia.gola » 4 gru 2015, o 17:22

Nie ka偶dy musi i艣膰 na studia ale nie ma co si臋 oszukiwa膰, pracodawcy lepiej patrz膮 na cv, w kt贸rym widnieje informacja o uko艅czeniu jakiego艣 kierunku. Je艣li wybierzemy kierunek, kt贸ry nas interesuje i kt贸ry naprawd臋 lubimy, nauka b臋dzie czyst膮 przyjemno艣ci膮. Mnie ostatnio zainteresowa艂o wzornictwo - wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/wzornictwo . Nawet nie wiedzia艂am, 偶e co艣 takiego mo偶na studiowa膰.

Awatar u偶ytkownika
ewelina795
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: ewelina795 » 14 mar 2016, o 13:33

Dok艂adnie tak. Nikt nas nie zmusza aby i艣膰 na studia jednak pracodawcy szukaj膮 ludzi z wy偶szym wykszta艂ceniem. Ja studiowa艂am na kierunku administracja. By艂a to Wy偶sza Szko艂a Prawa im. Heleny Chodkowskiej. Bardzo profesjonalnie kszta艂c膮. Je偶eli chcecie to sprawd藕cie sobie i poczytajcie o rekrutacji na prawo i administracj臋. Dzi臋ki wykszta艂ceniu mamy wi臋ksze szanse na rynku pracy.

Awatar u偶ytkownika
Aneta23
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Aneta23 » 27 kwie 2016, o 14:12

malinaaa pisze:Oczywi艣cie nie ka偶dy musi ko艅czy膰 studia
Niby tak, ale sama jestem zdania, 偶e po studiach mamy wi臋ksze szanse na rynku pracy. ;)
Ja decyzj臋 o wyborze odpowiedniego kierunku studi贸w podejmowa艂am rok temu, bo wtedy te偶 pisa艂am matur臋. Wed艂ug mnie najlepiej jest wybiera膰 studia zgodne z naszymi zainteresowaniami - i ja dok艂adnie tak zrobi艂am. Moim zdaniem, gdy studiujemy co艣, co nas interesuje, to studia nie s膮 dla nas wy艂膮cznie obowi膮zkiem, a wr臋cz przeciwnie - s膮 przyjemno艣ci膮. Dlatego wybra艂am kierunek studi贸w, kt贸ry jest 艣ci艣le zwi膮zany z moj膮 pasj膮 - projektowaniem wn臋trz. Studiuje specjalno艣膰 Home design na UTH w Warszawie. Sw贸j wyb贸r oceniam bardzo dobrze, to dobra uczelnia, kt贸ra rzetelnie przygotowuje student贸w do p贸藕niejszej pracy. Tutaj k艂adzie si臋 nacisk nie tylko na teori臋, ale przede wszystkim na praktyk臋, co wed艂ug mnie jest ogromnym plusem ;).

Awatar u偶ytkownika
Hime
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Hime » 6 maja 2016, o 14:36

Pewnie, 偶e nie wszyscy musz膮 by膰 po studiach. Obecnie mamy do czynienia z takim przekonaniem, co niestety nic dobrego nie daje. Pe艂no p贸艂g艂贸wk贸w idzie na studia. Potem nudz膮 profesorem, Ci obni偶aj膮 progi punktowe, przepuszczaj膮聽ich i to jest ze strat膮聽dla ca艂ej grupy. P贸藕niej takie osoby ko艅cz膮 studia, id膮 do pracy i kompletnie nic nie potrafi膮 zrobi膰, nie znaj膮 podstaw swojego zawodu. Nic dziwnego, 偶e p贸藕niej pracodawca zamiast wykszta艂cenia woli mie膰 do艣wiadczenie zawodowe. P贸藕niej ka偶dy ma problemy ze znalezieniem pracy, nawet kto艣聽kto ma wiedz臋 i umiej臋tno艣ci, ale nie ma do艣wiadczenia.

Awatar u偶ytkownika
Milise
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Milise » 18 lip 2016, o 08:49

Studia mog膮 by膰 przydatne, ale i tak wszystko zale偶y od naszego portfolio. Mo偶na nie posiada膰 uko艅czonych studi贸w, ale broni膰 si臋 do艣wiadczeniem i umiej臋tno艣ciami. Je艣li jednak studia posiadamy, ale bez odbycia jakichkolwiek praktyk - to nawet najlepiej oceniony dyplom nam nie pomo偶e. :p

estera

Nieprzeczytany postautor: estera » 25 lip 2016, o 15:54

Jasne, 偶e nie wszyscy. R贸偶ne czynniki decyduj膮 o naszej karierze zawodowej. Jak kto艣 ma zamiar by膰 kiepskim studentem, tylko dla samego papieru. To mija si臋 to z celem. Bo niczego si臋 tak naprawd臋 nie nauczy.

Awatar u偶ytkownika
claudia
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: claudia » 29 sie 2016, o 09:40

Studia po艂膮czone z praktykami i sta偶ami daj膮 du偶e szanse na zatrudnienie. Najgorzej maj膮 studenci dzienni poniewa偶 praca 8h np. w biurze odpada.

Awatar u偶ytkownika
elmira
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: elmira » 29 gru 2016, o 12:10

Oczywi艣cie,ze nie musimy. Z drugiej strony trzeba wzi膮膰 pod uwag臋, ze w praktycznie ka偶dej pracy obecnie wymagaj膮 uko艅czonego dyplomu studi贸w wy偶szych. No chyba,偶e mamy jakie艣 konkretne , zawodowe umiej臋tno艣ci.

Sam stan studenta ma r贸wnie偶 swoje profity. Warto jest za艂o偶y膰 sobie konto studenckie. Same poczytajcie sobie ile fajnych profit贸w maj膮 takie konta:
http://konto-w-banku.pl/konto-studenta/

Na stronie jest to opisane.

Awatar u偶ytkownika
ourtouki
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: ourtouki » 2 sty 2017, o 12:30

Teoretycznie studiuje si臋 dla wiedzy :) Jasne, 偶e nie ka偶dy musi by膰 po studiach, bo wiedz臋 mo偶na zg艂臋bia膰 na wiele sposob贸w i cz臋sto praktyk jest du偶o lepszy od wyuczonego teoretyka.
Sprawd藕cie skuteczno艣膰 r贸偶nych substancji na zmarszczki! http://www.zmarszczki-statyczne.net.pl/ ... -na-czole/

Wr贸膰 do 鈥濩iekawostki鈥