Dzisiaj jest 24 pa藕 2017, o 07:37

Soczewki kontaktowe

Nowe produkty, recenzje kosmetyk贸w, optyczne triki
Awatar u偶ytkownika
Diament99
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Soczewki kontaktowe

Nieprzeczytany postautor: Diament99 » 16 mar 2015, o 20:08

Mam pytanie do os贸b nosz膮cych soczewki kontaktowe. Od miesi膮ca przerzuci艂am si臋 z okular贸w na szkie艂ka, okulista zapisa艂 mi soczewki air optix. Czy mog臋 zamiast nich kupowa膰 dwutygodniowe? S膮 ta艅sze i podobno lepiej 2tygodniowe ni偶 miesi臋czne.

[skrypt][/skrypt]
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, o 22:56 przez Diament99, 艂膮cznie zmieniany 1 raz.

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Re: Soczewki kontaktowe

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 17 mar 2015, o 17:41

Dwutygodniowe s膮 na pewno bardziej higieniczne ni偶 miesi臋czne, szybciej je wyrzucasz i zbierze si臋 przez ten czas na nich mniej bakterii.
Moje czy nie lubi膮 soczewek na co dzie艅 :(
Dlatego u偶ywam ich czasem, np. jaka艣 wycieczka, ale kupuj臋 jednodniowe. Ca艂y dzie艅 i potem do kosza. Bardzo to wygodne

Awatar u偶ytkownika
Aga1992
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Aga1992 » 6 kwie 2015, o 14:28

Ja od kilku lat u偶ywam miesi臋cznych i jestem bardzo zadowolona. Nie mia艂am nigdy z ich powodu 偶adnych problem贸w z oczami. Aczkolwiek zaznaczam, 偶e por贸wnania do dwutygodniowych nie mam.

Awatar u偶ytkownika
Antarees
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Antarees » 12 sie 2015, o 23:16

Od przesz艂o 7 lat nosz臋 soczewki na zmian臋 z okularami. Na pocz膮tku nosi艂am dwutygodnioweJohnson&Johnson, potem przez pog艂臋biaj膮c膮 si臋 wad臋 i post臋puj膮cy astygmatyzm (Diopria na chwil臋 obecn膮 -10, astygmatyzm -1,75) musia艂am wybra膰 AirOptix, kt贸re jako jedyne miesi臋czne maj膮 szk艂a na tak膮 wad臋. Mia艂am te偶 epizod z CooperVision, kt贸rych totalnie nie polecam. Generalnie rada ode mnie- je艣li masz ma艂膮 wad臋, mo偶esz spokojnie zmieni膰 na dwutygodniowe. Najlepsze s膮 jednodniowe, bo naj艂atwiej je utrzyma膰 w higienie,bo je wieczorem wyrzucasz, poza tym jest tak, 偶e im d艂u偶ej soczewki maj膮 s艂u偶y膰- tym s膮 grubsze i oko gorzej w nich oddycha. Ze swojej strony polecam ci te偶 Johnsona, a nie AirOptix- te pierwsze s膮 du偶o wygodniejsze, ja nawet przy pot臋偶nej wadzie nie czu艂am, 偶e mam je w oku. I polecam ci te偶 zamawia膰 w internecie, nie u optyka- za same p艂yny do soczewek zap艂acisz do 100% w sklepie stacjonarnym ni偶 w internetowym. Pozdrawiam :)
Everybody fools

Awatar u偶ytkownika
ewelina795
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: ewelina795 » 21 sty 2016, o 13:09

Sadz臋, 偶e soczewki mo偶na bez problemu zmieni膰 z miesi臋cznych na dwutygodniowe. Kwestia jedynie wyb贸r tych odpowiednich. Ja na przyk艂ad mam dwutygodniowe i s膮 super. Musia艂am tylko dobra膰 dobry p艂yn do soczewek bo mnie oczy piek艂y po poprzednich. W ko艅cu kupi艂am Opti Free i teraz wszystko gra. Jest ekonomiczny i w dodatku spore opakowanie, na d艂ugo starczy.

Awatar u偶ytkownika
martynaly1991
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: martynaly1991 » 23 mar 2017, o 19:39

Ja uwa偶am , 偶e soczewki dwutygodniowe s膮 lepsze od tych miesi臋cznych . Jednak najlepiej jest to ustali膰 z optykiem , wydaje mi si臋 偶e nie powinien mie膰 nic przeciwko .

Awatar u偶ytkownika
agataia91
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: agataia91 » 27 mar 2017, o 18:16

My艣l臋 , 偶e nie powinno by膰 z tym 偶adnego problemu . Uwa偶am , 偶e soczeki dwutygodniowe s膮 nawet lepsze od tych na ca艂y miesi膮c . Wydaje mi si臋 , 偶e s膮 troch臋 bardziej higeniczne .

Awatar u偶ytkownika
ruznew
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: ruznew » 10 kwie 2017, o 13:27

je艣li nie wiecie jak dobra膰 soczewki to przeczytajcie ten artyku艂: http://twojmedyk.pl/jak-wybrac-soczewki-kontaktowe/

Wr贸膰 do 鈥濵ake-up鈥