Dzisiaj jest 18 sie 2017, o 06:43

Mania zakup贸w poch艂ania mas臋 pieni臋dzy:)?

Jak optycznie wyszczupli膰 sylwetk臋, w艂a艣ciwy dob贸r kolor贸w.
Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Mania zakup贸w poch艂ania mas臋 pieni臋dzy:)?

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 23 sie 2012, o 10:26

W zakupowym szale cz臋sto zapominam o wydatkach.
Przypominam sobie o nich zazwyczaj kiedy ju偶 jest za p贸藕no;)
Mimo kusz膮cych okazji i niewiarygodnych przecen musimy podejmowa膰 (chocia偶 troch臋) racjonalne decyzje.
Czasem ci臋偶ko si臋 zdecydowa膰 na konkretny ciuszek, a zdajemy sobie spraw臋, 偶e fundusze s膮 ograniczone. Co wtedy?
呕eby troszk臋 "rozci膮gn膮膰" sw贸j odzie偶owy bud偶et mo偶emy si臋 decydowa膰 na ubrania, kt贸re mo偶emy nosi膰 na wiele sposob贸w i okazji.

Wa偶ne przy tym jest, aby by艂y wysokiej jako艣ci, co wcale nie znaczy, 偶e musz膮 by膰 drogie.
Brzmi to mo偶e banalnie, jednak tak naprawd臋 wiele z nas nie posiada w swojej szafie przys艂owiowej ma艂ej czarnej. Jest ona kluczowym elementem i baz膮 pod wiele stylizacji.
Ci臋偶ko cz臋sto kupowa膰 nowe sukienki, natomiast zmieni膰 buty, torebk臋, lub bi偶uteri臋 jest do艣膰 艂atwo, zw艂aszcza, 偶e mo偶emy wykorzysta膰 te dodatki na co dzie艅.
Przy odrobinie ch臋ci i szcz臋艣cia mo偶emy znale藕膰 markowe produkty o bardzo wysokiej jako艣ci na aukcjach internetowych, lub w butikach second hand.

mania zakup贸w-myclothes_pl.jpg
Von Vonni tworzy niestandardowe kreacje, kt贸re mo偶emy same zmienia膰!

Innym sposobem jest szukanie ubra艅, kt贸re mo偶na zak艂ada膰 na wiele sposob贸w. Mog膮 to by膰 paera, sukienki, lub bluzki.艢wietnym tego przyk艂adem jest projektant Von Vonni z Nowego Yorku, kt贸ry niesamowite sukienki, maj膮ce wymienne elementy. Dzi臋ki temu jego kreacje mog膮 by膰 noszone na niezliczone sposoby.

Oszcz臋dzimy r贸wnie偶 na ponadczasowych ubraniach jak ma艂a czarna, g艂adkie spodnie, lub stylowa marynarka. My艣l臋, 偶e przetrwaj膮 one pr贸b臋 czasu.

[skrypt][/skrypt]

Awatar u偶ytkownika
Purpurowa
Wtajemniczona

Re: Mania zakup贸w poch艂ania mas臋 pieni臋dzy:)?

Nieprzeczytany postautor: Purpurowa » 26 sie 2012, o 21:59

Sama cz臋sto kupuj臋 ubrania, kt贸re s膮 doskona艂膮 baz膮 do innych stylizacji.
Ciekawa jestem, czy w Pl mo偶na dosta膰 w jaki艣 sieci贸wkach tego typu odzie偶.
Bi偶uteri臋, kt贸r膮 mo偶na dowolnie 艂膮czy膰 i przerabia膰 widzia艂am, stroje k膮pielowe te偶, ale sukienek jeszcze nie :D

Awatar u偶ytkownika
robika
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: robika » 24 cze 2013, o 15:05

nie koniecznie fajne ubrania musz膮 du偶o kosztowa膰 - mnie nie sta膰 na mod臋 od projektant贸w, dlatego szukam takich pere艂ek w lumpeksach albo w internecie. Ostatnio powsta艂o du偶o miejsc kt贸re gromadz膮 m艂odych polskich projektant贸w - maj膮 tam na prawde fajne rzeczy ale cz臋sto drogie, na kt贸re r贸wnie偶 nie zawsze mnie sta膰 - i przy tej okazji wpad艂am na pomys艂 偶e przecie偶 samemu mo偶na zrobi膰 takie ubrania - ja postawi艂am na swoje - wymy艣lam kilka fajnych zda艅 czy cytat贸w i zamawiam - dostaje koszulki z czym艣 co jest tylko moje i wiem, 偶e nikt inny takiej mie膰 nie b臋dzie iiii s膮 du偶o ta艅sze :)

Awatar u偶ytkownika
sandra
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: sandra » 26 cze 2013, o 11:13

ja cz臋sto kupuj臋 te偶 na allegro, czasem mo偶na trafi膰 u偶ywane rzeczy, ale praktycznie s膮 jak nowe.

Awatar u偶ytkownika
gremlinzly
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: gremlinzly » 11 lip 2013, o 12:56

Je偶eli kupuje si臋 z g艂ow膮 to nie koniecznie, a przecie偶 w czym艣 trzeba chodzi膰! Prawda ? ;) Polecam zakupy przez interne. Na zakupach w centrach jeste艣 po pewnym czasie zm臋czeni przez co kupujemy rzeczy kt贸re wcale nam si臋 nie przydadz膮, lub co gorsza nie podobaj膮 nam si臋, a to wszystko tylko przez to 偶eby co艣 kupi膰. Mam dla was 艣wieetne rozwi膮zanie!! Zakupy przez internet :) Szybko, 艂atwo i przyjemnie!

Paoline

Nieprzeczytany postautor: Paoline » 27 lip 2013, o 09:32

ja wiele ogl膮dam, ale kupuje baaardzo ostro偶nie wiec nie trace fortuny

Awatar u偶ytkownika
szykowna
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: szykowna » 8 pa藕 2013, o 11:58

U mnie nigdy nie poch艂ania masy pieni臋dzy, bo az tylu tych pieni臋dzy to ja nawet nie mam ;-)) Moim sposobem jest odziez u偶ywana, kupowana albo z lokalnych og艂osze艅, albo w stacjonarnych ciucholandach. Ostatnio kupi艂am cudny kr贸tki p艂aszczyk na zim臋 za ca艂e 14 z艂 :P Mam sporo uniwersalnych ubra艅, kt贸re pasuj膮 na r贸zne okazje i kt贸re dowolnie mozna ze sob膮 zestawia膰, to te偶 jest dobry spos贸b, bo maj膮c kilka ubra艅 mozna stworzy膰 wiele r贸znorodnych stylizacji :) I wreszcie ostatnia metoda: nie ma co wyrzuca膰 ubra艅, kt贸rych ju偶 nie nosimy, zawsze mozna albo wymieni膰 si臋 z kolezank膮/mam膮/kuzynk膮, albo przerobi膰 posiadane ubrania, aby je nieco unowocze艣ni膰 :) ps. przepraszam za pisowni臋, ale z z kropk膮 co艣 mi nie wchodzi i nie wiem, jak to naprawi膰 :(

Awatar u偶ytkownika
szent
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: szent » 8 pa藕 2013, o 14:56

ja mam na to jedyny s艂uszny spos贸b nie mam karty p艂atniczej bo przez to nie wiem ile mi kasy z konta ucieka, na zakupy chodz臋 z got贸wk膮 i przez to widz臋 jak kasa topnieje

Awatar u偶ytkownika
AlkaM
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: AlkaM » 11 pa藕 2013, o 18:14

Nie koniecznie, naczyta艂am si臋 kiedy艣 wiele 艣wietnych tekst贸w o planowaniu w艂asnej szafy na blogu Styledigger, po za tym wypracowa艂am w艂asny system - kupuj臋 tylko ubrania, kt贸re wiem, 偶e stanowi膮 podstaw臋 szafy - markowe dobre jako艣ciowo d偶insy, kurtki, buty. Sza艂owe ciuchy, czy ubrania na 1 raz znajduj臋 natomiast w secon handach - wszystko fajnie si臋 ze sob膮 艂膮czy.

Awatar u偶ytkownika
sygalka
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: sygalka » 19 gru 2013, o 13:31

Ja si臋 staram jako艣 kontrolowa膰 cho膰 zdarza mi si臋 przesadza膰 :(

Wr贸膰 do 鈥濵oda鈥