Dzisiaj jest 12 gru 2017, o 22:36

Jakie pierwsze auto dla kobiety?

Awatar u偶ytkownika
zuzia.gola
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Jakie pierwsze auto dla kobiety?

Nieprzeczytany postautor: zuzia.gola » 30 maja 2014, o 16:23

Zdecydowa艂am si臋, chc臋 pierwsze auto :) Oczywi艣cie ma by膰 babskie, ma艂o awaryjne i og贸lnie 艂adne. Cena do ok. 10-12 tys. My艣l臋 o Citroenie C3 takim jak ten. Mo偶e ma kto艣? Prosz臋 podzielcie si臋 wra偶eniami, do艣wiadczeniami. A mo偶e co艣 innego wybra膰?

pierwsze-auto.jpg

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Re: pierwsze auto

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 17 cze 2014, o 20:59

To jest rocznik 2003, to uwa偶am, 偶e 12 tysi臋cy za 11 letnie auto to jednak za du偶o..
Cz臋sto s艂ysz臋, 偶e francuskie auta maj膮 s艂abe zawieszenie jak na nasze drogi. Nigdy takim samochodem nie je藕dzi艂am, wi臋c nie mog臋 potwierdzi膰, ani zaprzeczy膰.

Mo偶e lepiej rozejrze膰 si臋 za czym艣 innym?
Za 15 tysi臋cy masz Sparka rocznik 2011, trzyletnie auto, a jedenastoletnie to jednak r贸偶nica kolosalna.
Uwa偶am, 偶e lepiej dosk艂ada膰 i kupi膰 co艣 nowszego, albo ju偶 w drug膮 stron臋 i taniej 6-7 tysi臋cy astra II, lub fabia, bo ta cena adekwatnie do rocznika nie jest akceptowalna. No chyba, 偶e to jakie艣 wyj膮tkowo niezawodne i trwa艂e auto..

auto-dla-mlodego-kierowcy.jpg
auto-dla-mlodego-kierowcy.jpg (24.61 KiB) Przejrzano 5302 razy

Awatar u偶ytkownika
Purpurowa
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Purpurowa » 22 cze 2014, o 14:19

Nie wiem czy tak za 15 k kupisz sparka w dobrym stanie. Ten citroen faktycznie do艣膰 drogi, ale niekt贸re auta trzymaj膮 cen臋. Np. audi a2. Nie rdzewieje, bo jest aluminiowa. Gorzej w przypadku st艂uczki, nie wiem czy jest sens naprawiania tego, bo koszty s膮 o wiele wi臋ksze ni偶 zwyk艂ej blachy, a i tak niewiele warsztat贸w si臋 podejmie.

Roksana

Nieprzeczytany postautor: Roksana » 21 lut 2015, o 15:44

zuzia.gola pisze:Zdecydowa艂am si臋, chc臋 auto :) Oczywi艣cie ma by膰 babskie, ma艂o awaryjne i og贸lnie 艂adne. Cena do ok. 10-12 tys. My艣l臋 o Citroenie C3 takim jak ten. Mo偶e ma kto艣? Prosz臋 podzielcie si臋 wra偶eniami, do艣wiadczeniami. A mo偶e co艣 innego wybra膰?

Jak zobaczy艂am pierwszy raz na zdj臋ciu citroena c3 to wyda艂 mi si臋 do艣膰 szkaradniasty :mrgreen:
Z czasem jednak zauwa偶y艂am, 偶e coraz cz臋艣ciej go widz臋 i wcale nie jest tak 藕le.
Gn臋bi go elektronika, ale jest doceniany za wyposa偶enie i wygodn膮 pozycj臋 za kierownic膮.
Ale prawda jest taka, 偶e ju偶 pomijaj膮c walory czysto wizualne to do auta trzeba wsi膮艣膰 i si臋 przejecha膰 i oceni膰.
Ostatnio chorowa艂am na citroena c3 pluriel. Spodoba艂 mi si臋 taki nietuzinkowy wozik, a kabrio by艂o tylko s艂odkim cho膰 nie wymaganym bonusem:)

Pojecha艂am 40 km go zobaczy膰 zakr臋cona na jego punkcie. Mimo, i偶 opinie ma takie 艣rednie to jako艣 si臋 nie zra偶a艂am.
W 艣rodku-fajnie i przestrzennie. Podoba艂o mi si臋. Ale ju偶 pierwsza pr贸ba zmiany bieg贸w.. Fatalnie.
Fotele jakie艣 dziwne, nawet po regulacji oparcia i odleg艂o艣ci od kierownicy to ci臋偶ko by艂o si臋 normalnie oprze膰. Nie m贸wi膮c ju偶 o zmianie bieg贸w bez nachylania si臋 do lewarka..
Drzwi trzeba by艂o trzaska膰 z 艂oskotem, bo inaczej si臋 nie domyka艂y. A po podniesieniu maski masa goni膮cych kabli z kt贸rych osun臋艂a si臋 ta艣ma izolacyjna. Oglada艂am 3 samochody w niezale偶nych od siebie miejscach.
Nie skre艣lam go, ale bardziej oceniam jako fajne drugi auto na wycieczk臋 raz za czas. Ot, taka zachcianka.

A na zachcianki mnie p贸ki co nie sta膰;)

pluriel.jpg

Awatar u偶ytkownika
marrika
Wtajemniczona
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: marrika » 21 lut 2015, o 16:49

Ho ho widz臋, 偶e kr贸luj膮 czerwone bryki:)

Cz臋sto po zdaniu prawka s艂ysza艂am, 偶e pierwsze auto to musi by膰 z艂om, bo nie b臋dzie szkoda obi膰.
Na jedno TAK. Porysuje si臋, czy uderzy w s艂upek, zawsze ma艂a strata.
Ale na drugie NIE, bo jak kupimy jakiego艣 gratka typu Tico to zostaje si臋 tylko modli膰, 偶eby kto艣 na nas nie testowa艂 swojego auta..

Przy zakupie trzeba si臋 nie tylko sugerowa膰 fajnym wygl膮dem, ale tez bezpiecze艅stwem.
Warto dosk艂ada膰 troch臋 wi臋cej na auto, kt贸re nie b臋dzie je偶d偶膮c膮 trumn膮. Nie m贸wi臋 drogie.
Ale np. Tico, Uno, Cinquocento dla mnie odpada.

Od siebie proponuj臋 tanie auta i uwa偶am, 偶e jak na pierwsze auto ca艂kiem nie najgorsze.
Przy bud偶ecie max.3 tysi膮ce
Fiat Punto I
fiat_punto_pierwszy_samoch贸d.jpg

Opel Astra I
opel_astra_pierwsze_auto.jpg

Hyundai Coupe I
Hyundai_Coupe_pierwszy_samoch贸d.JPG

Przy bud偶ecie max. 7 tys
VW Polo III
VW_Polo_III_pierwsze_auto.jpg

Daewoo Kalos/Chevrolet Aveo
Chevrolet_aveo_daewoo_kalos_pierwsze_auto.JPG

Ford Focus
ford_focus_pierwsze_auto.jpg

Opel Astra II
opel_astra_2_pierwszy_samoch贸d.jpg

Fiat Punto II
Fiat_Punto_II_pierwsze_auto.JPG

Mazda 323f
mazda_323f_pierwszy_samoch贸d.jpg

Renault Clio II
renault_clio_II_pierwsze_auto.jpeg

Opel Corsa C
Opel_corsa_c_pierwszy_samoch贸d.jpg
Opel_corsa_c_pierwszy_samoch贸d.jpg (10.62 KiB) Przejrzano 5058 razy

Wi臋kszych bud偶et贸w nie pisz臋, bo jak kto艣 ma +10 tys. to ju偶 mo偶na powybiera膰 i ka偶dy znajdzie co艣 dla siebie
Kobieco艣膰 to nasza pasja! http://lova.pl

Awatar u偶ytkownika
SlodkaChwila
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Re: Jakie ierwsze auto dla kobiety?

Nieprzeczytany postautor: SlodkaChwila » 6 mar 2015, o 10:46

Fajne autko wybra艂a艣 :) Bardzo kobieca jest te偶 Toyota Yaris - malutka, idealna do miasta i fajnie wygl膮da :)
Moim pierwszym samochodem (jakie艣 7 lat temu) by艂a Honda Civic (jajko) ;)

Awatar u偶ytkownika
knoczek
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Re: Jakie ierwsze auto dla kobiety?

Nieprzeczytany postautor: knoczek » 10 mar 2015, o 18:00

New Beetle ;)

Awatar u偶ytkownika
PrincessBeauty
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Re: Jakie pierwsze auto dla kobiety?

Nieprzeczytany postautor: PrincessBeauty » 2 wrz 2016, o 18:42

Taki Citroen jest bardzo fajny, wygodny. Fakt meczy go elektronika a niekiedy mechanicy rozk艂adaj膮 r臋ce.
Osobi艣cie jako pierwsze auto polecam pande. Ma艂a wygodna, ca艂kiem 艂adna i de facto bez awaryjna, gdy偶 ma prost膮 konstrukcj臋, 偶adnych innowacji, wi臋c nie ma si臋 co zepsu膰 :)

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 6 pa藕 2016, o 16:42

PrincessBeauty pisze:Taki Citroen jest bardzo fajny, wygodny. Fakt meczy go elektronika a niekiedy mechanicy rozk艂adaj膮 r臋ce.
Osobi艣cie jako pierwsze auto polecam pande. Ma艂a wygodna, ca艂kiem 艂adna i de facto bez awaryjna, gdy偶 ma prost膮 konstrukcj臋, 偶adnych innowacji, wi臋c nie ma si臋 co zepsu膰 :)

W pandzie na pewno jest super wspomaganie "city" :D dwa dni mia艂am je jako zast臋pcze i potem nie mog艂am sie przyzwyczai膰 do mojego (a te偶 mam niez艂e wspomaganie) i m贸wi艂am mojemu, 偶e na pewno mi co艣 zepsuli. A oni si臋 pyta"montuj膮c gaz?" haha :lol:

Awatar u偶ytkownika
Pola09
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Pola09 » 17 gru 2016, o 20:53

Jako pierwsze auto sprawdzi si臋 w sumie ka偶de, chyba 偶e kto艣 wychodzi z za艂o偶enia 偶e go rozwali. Ja z takiego nigdy nie wychodzi艂am i kupi艂am takie auto kt贸re mi si臋 podoba艂o, je偶d偶臋 od 5 lat i zero kolizji.

Wr贸膰 do 鈥濺odzina, przyja藕nie i wszystkie inne tematy:)鈥