Dzisiaj jest 21 wrz 2018, o 20:32

Dlaczego ci膮gle "nie mamy co na siebie w艂o偶y膰"?

Poka偶 innym zawarto艣膰 swojej szafy!
Zentos

Re: Dlaczego ci膮gle "nie mamy co na siebie w艂o偶y膰"?

Nieprzeczytany postautor: Zentos » 2 sty 2014, o 15:33

sk膮d ja to znam :P ale na szcz臋艣cie m贸j BOY potrafi mi szczerze doradzi膰 a nie tak na odwal

Awatar u偶ytkownika
Misia
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Misia » 30 sty 2014, o 20:46

Oj, sk膮d ja to znam :-D

Awatar u偶ytkownika
maakul
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: maakul » 4 lut 2014, o 08:46

Ja te偶 wiem jak to jest , te ci膮g艂e pytania i przebieranie si臋 2-3 razy przed wyj艣ciem :)

Awatar u偶ytkownika
Karo
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Karo » 10 lut 2014, o 10:25

Ja te偶 tak mam, dlatego zawsze musz臋 przygotowa膰 sobie ubrania dzie艅 wcze艣niej.

Awatar u偶ytkownika
jovika
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: jovika » 31 mar 2014, o 11:01

Szczeg贸lnie o tej porze ja te偶 mam problem, rano zimno popo艂udniu ciep艂o. I 偶eby by艂o elegancko i nie tak jak poprzednio.
Moja rada to du偶a szafa i dobry dost臋p do wszystkich ubra艅, nie ma nic gorszego od poupychanych ubra艅 kt贸rych nie mo偶na znale藕膰.

Awatar u偶ytkownika
A.Winogrodzka
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: A.Winogrodzka » 22 kwie 2014, o 20:22

marudna pisze:To trudne pytanie. Mo偶e dlatego, 偶e cz臋sto kupujemu rzeczy przypadkowe, kt贸re do niczego nam potem nie pasuj膮 w szafie. Dlatego ja zawsze stawiam na klasyk臋, bo ona 艣wietnie si臋 sprawdza. Na przyk艂ad dzisiaj jad臋 do arkad wroc艂awskich po klasyczny zakiet- hit dnia- tylko za 199z艂

Zawsze mi smutno kiedy, czytam o tym, 偶e kobiety uparcie wybieraj膮 klasyk臋...Nasuwaj膮 mi si臋 wtedy pytania, dlaczego? Bo to bezpieczne? Bo bez klasyki wyjdziemy na nieobeznane pod wzgl臋dem mody ? ...ale popatrzy na to z punktu widzenia os贸b trzecich...id臋 na 艣lub do kole偶anki wybieram czarna dopasowana klasyczn膮 sukienk臋, do pracy klasyczny 偶akiet, sylwester...hmm czemu by nie zaszalejmy dalej z klasyka, oczywi艣cie...w czerni ^^ ....a p贸藕niej cicho si膮d藕my w k膮ciku i m贸dlmy si臋 o to 偶eby nikt nie robi艂 nam zdj臋膰 bo wyjdziemy na osoby w wiecznej 偶a艂obie :>

Naprawd臋 zabawa z mod膮 nie sprawia wam przyjemno艣ci ? Nie staracie si臋 znale藕膰 w艂asnego stylu ? Wyrazi膰 osobowo艣膰 nasz aktualny humor w stylizacjach ?

Wracaj膮c do tematu przewodniego, a mianowicie 'zagl膮dam do szafy i yhhhh....nie mam co na siebie w艂o偶y膰 :D'...kiedy艣 d艂ugo zastanawia艂am si臋 jak rozwi膮za膰 ten problem...tym bardziej, 偶e mam problem z kupieniem na siebie spodni, ka偶de jedne odstaj膮 w pasie, ale tak to ju偶 jest jak ma si臋 w pasie 34 a w biodrach 38 i to nie jest tak, 偶e mam figur臋 gruszki po prostu natura obdarzy艂a mnie spora pupa ;d ....po d艂ugich namys艂ach o艣wieci艂o mnie...przecie偶 jest co艣 takiego jak sukienki i tuniki :D wskakujesz w nie, dorzucasz leginsy albo np kryj膮ce rajstopy i str贸j kompletny.

Troch臋 ju偶 si臋 rozpisa艂am, ale chcia艂am jeszcze wspomnie膰 o jednej ma艂ej, ale wa偶nej rzeczy :D bawcie si臋 mod膮...po艣wi臋膰cie chwil臋 w sklepie, 偶eby przymierzy膰 r贸偶ne kolory, nawet te, kt贸rych nie lubicie bo mo偶e akurat oka偶e si臋, 偶e idealnie zgraj膮 si臋 z wasza karnacj膮 i pokochacie je na sobie :) zbli偶a si臋 lato...poszukajcie na necie stylizacji, pomy艣lcie jak chcecie wygl膮da膰 latem i wykreujcie sw贸j wizerunek, zacznijcie ju偶 teraz a na pewno latem nie b臋dziecie mia艂y problemu w co si臋 ubra膰 latem ;)

ps. co do tych spodni z racji, 偶e jestem krawcowa, zawsze dopasowuje je w pasie po kupieniu, tak tylko m贸wi臋....偶eby nie by艂o, 偶e od tylu wygl膮dam jak kangur z miejscem na m艂ode :D

Awatar u偶ytkownika
Purpurowa
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Purpurowa » 22 kwie 2014, o 21:51

Jaki艣 czas temu obra艂am kierunek:
kupuj臋 dobre jako艣ciowo (tzn. sk贸rzane) buty legginsy (cz臋sto ala d偶ins, bo s膮 dla mnie po prostu wygodne), a do tego kolorowe dodatki i bluzki/tuniki.
Mam r贸wnie偶 szerokie biodra wobec czego nie 艂udz臋 si臋 ju偶, 偶e kupi臋 fajne marmurkowe spodnie, z przetarciami itp.
Nawet ju偶 do tego przywyk艂am ;)

Szalej臋 z bluzkami, tu uwa偶am, 偶e nie warto za nie kolosalnie przep艂aca膰, zw艂aszcza 偶e non stop co艣 brudz臋 :D :lol:

Najbardziej podziwiam dziewczyny kameleony. Jednego dnia na rockowo, na drugi dzie艅 biznes艂omen, a na trzeci s艂odko i dziewcz臋co.
Nie wiem, nie mam chyba w sobie takiego daru i weny do wymy艣lania ca艂kiem odmiennych stroj贸w.
A mo偶e troch臋 si臋 cz艂owiek wstydzi poszale膰?...

Awatar u偶ytkownika
A.Winogrodzka
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: A.Winogrodzka » 23 kwie 2014, o 23:36

wiesz co?...je偶eli zabawa w eksperymentowaniu z mod膮 sprawia Ci przyjemno艣膰 i oczywi艣cie o ile jeszcze b臋dziesz wygl膮da膰 jak cz艂owiek, a nie przybysz z planety 'ofiara mody' :D to nie ma si臋 czego ba膰 i wstydzi膰...w ko艅cu to ciuchy, a nie tattoo na ca艂e 偶ycie. Jak co艣 nie p贸jdzie po naszej my艣li zawsze mo偶emy zakopa膰 nieudan膮 stylizacj臋 za domem w ogr贸dku tak 偶eby nikt nie dowiedzia艂 si臋 o naszej pora偶ce :D

Tak sobie pomy艣la艂am teraz o czym艣 bo m贸wisz, 偶e nie masz daru i weny do wymy艣lania stroj贸w...spr贸buj swojego rodzaju patchwork'u...mam na my艣li zebranie paru magazyn贸w o modzie, nie musz膮 by膰 wcale te najnowsze z tego sezonu ;p
poprzegl膮daj wszystko, pozaznaczaj 偶贸艂tymi karteczkami samoprzylepnymi te ciuszki, kt贸re wpadn膮 Ci w oko, a p贸藕niej ciach, ciach no偶yczkami ka偶dy ciuch i pouk艂adaj wszystko na bia艂ej kartce, najlepiej takiej wi臋kszej np A3. Chodzi o to, 偶e w taki spos贸b 艂atwo mo偶na zbudowa膰 swoje stylizacje i nauczy膰 si臋 jak zestawia膰 ze sob膮 kolory i fasony. Od razu wida膰 co pasuje, a co nie ;)

ps.sprawdza艂am ten spos贸b na w艂asnej sk贸rze, mo偶e troch臋 w innym wydaniu bo mi chodzi艂o bardziej o zestawienia kolorystyczne pod wzgl臋dem analiz typ贸w kolorystycznych, ale my艣l臋, 偶e spokojnie mog艂aby艣 si臋 w taki spos贸b pobawi膰 :)

Awatar u偶ytkownika
Purpurowa
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Purpurowa » 24 kwie 2014, o 20:29

A.Winogrodzka pisze:Tak sobie pomy艣la艂am teraz o czym艣 bo m贸wisz, 偶e nie masz daru i weny do wymy艣lania stroj贸w...spr贸buj swojego rodzaju patchwork'u...mam na my艣li zebranie paru magazyn贸w o modzie, nie musz膮 by膰 wcale te najnowsze z tego sezonu ;p
poprzegl膮daj wszystko, pozaznaczaj 偶贸艂tymi karteczkami samoprzylepnymi te ciuszki, kt贸re wpadn膮 Ci w oko, a p贸藕niej ciach, ciach no偶yczkami ka偶dy ciuch i pouk艂adaj wszystko na bia艂ej kartce, najlepiej takiej wi臋kszej np A3. Chodzi o to, 偶e w taki spos贸b 艂atwo mo偶na zbudowa膰 swoje stylizacje i nauczy膰 si臋 jak zestawia膰 ze sob膮 kolory i fasony. Od razu wida膰 co pasuje, a co nie ;)

艢wietny pomys艂, nigdy bym na niego nie wpad艂a ;)
A co do analiz kolorystycznych to co wybra艂a艣 dla siebie i jaki masz typ urody?

Moja szafa w艂a艣ciwie sk艂ada si臋 z r贸偶norakich ubra艅, ka偶dy "w moim stylu", ale 偶adne niezbyt przemy艣lane pod k膮tem innych ciuszk贸w w mojej szafie. Z regu艂y kupuj臋 co si臋 fajnego trafi i mi si臋 podoba.
Co by艣 poleca艂a dla osoby o czekoladowych w艂osach, ma艂ym biu艣cie i szerszych biodrach?

Awatar u偶ytkownika
A.Winogrodzka
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: A.Winogrodzka » 26 kwie 2014, o 08:29

hmmm...napisa艂am wczoraj post, ale chyba co艣 posz艂o 藕le i si臋 nie wys艂a艂 :>

Moim typem kolorystycznym jest g艂臋boka jesie艅, z racji tego, 偶e sk艂ania si臋 ona pod zim臋 par臋 lat temu mia艂am przez to spory dylemat zastanawiaj膮c si臋 czy w ko艅cu pasuj膮 co mnie ciep艂e czy zimne odcienie ;p ...ale wiadomo siebie najci臋偶ej oceni膰 i tak jak pisa艂am nie tak dawno na moim blogu najlepszym sposobem do trafnej oceny siebie s膮 zdj臋cia bo na nich wychodzi zawsze wszystko ;) Chcia艂am podkre艣li膰 jeszcze to, 偶e osobi艣cie stosuj臋 podzia艂 na 12 tablic, dziel膮 si臋 one na 4 grupy: wiosna, lato, jesie艅, zima, w kt贸rych wyst臋puj膮 3 podtypy ka偶dej z p贸r roku uwzgl臋dniaj膮c odcienie w艂os贸w, oczu i sk贸ry. Taki podzia艂 jest du偶o bardziej precyzyjny i trafny....i pomimo 偶e tablic jest wi臋cej to duuu偶o 艂atwiej pracuj臋 si臋 w taki spos贸b.

Wracaj膮c do Twojego drugiego pytania...by艂o by mi du偶o 艂atwiej gdybym mia艂a wi臋cej informacji, bo na dob贸r ubioru do sylwetki sk艂ada si臋 naprawd臋 wiele czynnik贸w i je偶eli posiadasz figur臋 A (w膮skie ramiona, szerokie biodra) to na pewno trzeba wzi膮膰 pod uwag臋 r贸偶nice pomi臋dzy tali膮 a biodrami oraz biodrami i ramionami .... zdarza si臋 偶e kobiety maja naprawd臋 wielk膮 r贸偶nic臋. Dopasowuj膮c dlugo艣膰 sp贸dnicy zwracamy uwag臋 na szeroko艣膰 艂ydek, wygl膮d kolan itd.

Dlatego je偶eli powiem, 偶e og贸lnie figurze A pasuje sp贸dnica z karczkiem a偶 do linii bioder najlepiej jeszcze 偶eby karczek by艂 w ciemniejszym kolorze ni偶 d贸艂 sp贸dnicy (kt贸ry mo偶e by膰 z kontrafa艂dami, plisowanka) nie znaczy od razu, 偶e jak wskoczysz w pierwsz膮 tak膮 b臋dziesz wygl膮da艂a idealnie. Zasady zasadami, ale trzeba te偶 u偶y膰 g艂owy...mo偶e nie ten kolor, nie ten styl, nie ta d艂ugo艣膰....

Zamiast pisa膰 to co pasuje do tego rodzaju sylwetki p贸jd臋 w innym kierunku...co my艣lisz np o kimonowych bluzkach, dekold w 艂贸dk臋, (mo偶e opada膰 z jednego ramienia), poszerzane r臋kawy zw臋偶one ju偶 od 艂okcia do nadgarstka. Ciekawi mnie te偶 Twoja opinia na temat sukienek trapezowych, taka zwyk艂a prosta bez wzor贸w, wi膮zana w talii osobnym paskiem. Dobrze czujesz si臋 w takich fasonach? czy nie trafiaj膮 one w Tw贸j gust?

Wr贸膰 do 鈥濵oja szafa鈥