Dzisiaj jest 13 lis 2018, o 02:27

Moja sylwetka-co pasuje a co nie

Poka偶 innym zawarto艣膰 swojej szafy!
Awatar u偶ytkownika
jaguar888
Wtajemniczona

Moja sylwetka-co pasuje a co nie

Nieprzeczytany postautor: jaguar888 » 28 cze 2012, o 15:10

Witam,nie mam poj臋cia ju偶 co ubiera膰 by zakrywa膰 swoje niedoskona艂o艣ci. Co powiecie na w膮tek o naszych sylwetkach i co do nich pasuje? Ja mam figur臋 gruszki,i nie wiem co do niej pasuje. Okre艣lajcie swoje typy sylwetek i co nosicie. Dzi臋ki za odpowiedzi :)

[skrypt][/skrypt]

Awatar u偶ytkownika
s艂oneczko
Wtajemniczona

Re: Moja sylwetka-co pasuje a co nie

Nieprzeczytany postautor: s艂oneczko » 29 cze 2012, o 11:59

A swoj膮 droga je艣li masz figur臋 "gruszki" to tu s膮 zasady poprawiaj膮ce niekt贸re wady sylwetki :
- d偶insy typu boot-leg (czyli z delikatnie rozszerzonymi nogawkami)
- d偶insy o nieco wy偶szej talii z przodu
- d偶insy z niewielkim dodatkiem streczu
- du偶e kieszenie na 艣rodku po艣ladk贸w (nadadz膮 odpowiednich proporcji)
- d艂ugie nogawki - powinny si臋ga膰 poni偶ej kostki
- spodnie z prostymi nogawkami lub zw臋偶ane w kolanach z lekko rozszerzanym do艂em
- spodnie w kant (wysmuklaj膮)
- spodnie z lekko rozszerzonymi nogawkami ( kt贸re nadaj膮 sylwetce stabilno艣ci i r贸wnowagi)
- bluzki, sukienki z dekoltami w 艂贸dk臋, marszczeniami na biu艣cie, falbanami lub 偶abotami
- kr贸tkie 偶akiety i kurteczki z kieszeniami na biu艣cie, szeroko rozstawionymi guzikami po bokach, pagonami, suwakami, wci臋te w talii i mi臋kko otulaj膮ce sylwetk臋
- sukienki z odkrytymi ramionami
- sukienki i tuniki z podwy偶szona tali膮 (powi臋kszaj膮 biust, maskuj膮 najszersza cze艣膰 cia艂a, uda, a nogi stan膮 si臋 d艂u偶sze)
- sukienki pude艂kowe, do艣膰 sztywne, odstaj膮ce od cia艂a
- sukienki wci臋te w talii, z zabudowanymi ramionami, kt贸re dodatkowo mo偶na poszerzy膰 poduszkami
- sp贸dnice rozkloszowane, trapezowate (maskuj膮 biodra)
- sp贸dnice w kszta艂cie litery A - zniweluj膮 r贸偶nic臋 miedzy szeroko艣膰 ramion a bioder
- sp贸dnice o艂贸wkowe (seksownie podkre艣laj膮 wypuk艂o艣ci)
- sp贸dnice z zak艂adkami poni偶ej bioder i szerokim pasem (wysmuklaj膮 biodra)
- w膮skie sp贸dnice, sukienki ze zwiewnych materia艂贸w odcinane pod biustem
- grube sploty (ciep艂e swetry dodadz膮 obj臋to艣ci ma艂ym piersiom)
- kamizelki, bolerka
- push-up (koniecznie wybieramy biustonosze, kt贸re sprawia 偶e nasz biust jest pe艂niejszy)
- du偶e ko艂nierze i klapy si臋 gaj膮ce ko艅ca ramion optycznie je poszerzaj膮
- wzorzyste lub w mocnym kolorze bluzki (po艂膮czone z prostymi sp贸dnicami i spodniami w ciemniejszych lub neutralnych kolorach, nie rzucaj膮cych si臋 w oczy)
- ciemne lub stonowane kolory (wyszczuplaj膮)
- b艂yszcz膮ce i po艂yskuj膮ce tkaniny ( oderw膮 uwag臋 od szerszych bioder)
- wzorzyste tkaniny ( o ile wybieramy g艂adki, wr臋cz ascetyczny d贸艂, to g贸ra mo偶e by膰 bardzo kolorowa, a najlepiej w drobne wzorki)
Mam nadziej臋 偶e pomog艂am :)

Awatar u偶ytkownika
rezolutna
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: rezolutna » 29 cze 2012, o 13:28

Ja tez mam niestety taka budowe. od pasa w g贸re jestem naprawde szczuplutka a d贸l pozostawia wiele do zyczenia. w biodrach mam 97 cm, posladki sa paskudne duze a co najgorsze strasznie zwisaj膮 i trz臋s膮 si臋 jak galareta przy chodzenii i jakimkolwiek ruchu, uda mam masywne, stosunkowo duzy mam obw贸d nog wok贸l kolan a 艂ydki sa pa艂ne takie rozlazle i nieumi臋艣nione wydaje mi sie ze tak膮 budowe mam po duzej damskiej czesci mojej rodziny, chodzi tu szczegolnie o t臋 budow臋 n贸g ;/ ale spr贸buje twoich rad :)

Awatar u偶ytkownika
marcysiaa
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: marcysiaa » 30 cze 2012, o 13:45

Ja mia艂am problem z figur膮 klepsydry ;/ i te偶 nie wiedzia艂am jak si臋 ubiera膰 ale mam pare rad :P Sukienki odci臋te pod biustem ukryj膮 brzuszek. D艂ugo艣膰 do kolan wyeksponuje nogi, a jednocze艣nie jest adekwatna do biura.
Polecam te偶 sukienki (do pracy ze sztywnych materia艂贸w, na wiecz贸r mog膮 by膰 bardziej lej膮ce) o dopasowanym kroju - no艣 do nich ciemniejszy pasek w talii - podkre艣lisz dobr膮 figur臋.
偶akiety na jeden guzik b臋d膮 Ci pasowa膰
no i klasyczny zestaw - prosta koszula i o艂贸wkowa sp贸dnica :)
spodnie z wysokim stanem te偶 zaznacz膮 w膮sk膮 tali臋
koniecznie obcasy - ale raczej nie szpilki, chyba, 偶e masz naprawd臋 szczup艂e 艂ydki.
du偶e torebki - np. kopert贸wki, kuferki lub akt贸wki
generalnie je艣li chodzi o str贸j to wszystko, co podkre艣li tali臋 :)

Awatar u偶ytkownika
lucy_25
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: lucy_25 » 30 cze 2012, o 22:15

jak okre艣li膰 tak膮 figur臋 : jab艂ko gruszka czy inny owoc, warzywo, cokolwiek ? Pom贸偶cie
Mam ma艂y biust (ok 75 B), wzrost 164, w膮ska w ramionach, wystaj膮cy brzuch ,po bokach widoczne schaby, brak wci臋cia w talii, szczup艂e nogi, a zw艂aszcza 艂ydki, ma艂e stopy, tu艂贸w d艂ugi, nogi kr贸tsze. I tak nie wymiarowo wygl膮dam ;/

Awatar u偶ytkownika
rezolutna
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: rezolutna » 2 lip 2012, o 20:13

Typowe jab艂ko :) tu jest kilka rad co powinna艣 nosi膰 :)
- zrezygnuj z golf贸w
- wybieraj drobne wzory
- paski przewi膮zane na biodrach
- no艣 wysokie obcasy
- je艣li kochasz sukienki 鈥 wybieraj te, kt贸re maj膮 obni偶on膮 tali臋
- ci臋偶kie materia艂y zapi臋te w pasie (np. ciep艂e, jesienne swetry)
-bluzki wi膮zane kopertowo oraz gorsety (dzi臋ki dopasowaniu w talii) nie tylko zatuszuj膮 odstaj膮cy brzuszek, wyeksponuj膮 biust, ale tak偶e nadadz膮 sylwetce odpowiedni kszta艂t
- dekolty w kszta艂cie litery V (serek), a unikaj szerokich (np. w kszta艂cie 艂贸dki)
- sp贸dnice i sukienki o kszta艂cie litery A zamasku膮 szerokie biodra, a jednocze艣nie podkre艣l膮 zgrabne 艂ydki. Nigdy nie wybieraj sp贸dnic z gumk膮 w pasie
- lu藕ne, ale nie za kr贸tkie r臋kawy zakryj膮 puszyste ramiona
- zrezygnuj ze spodni z podwy偶szonym stanem

Awatar u偶ytkownika
Purpurowa
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: Purpurowa » 2 lip 2012, o 21:56

Jakby艣cie dziewczyny wrzuca艂y swoje fotki to na pewno 艂atwiej by艂oby ocenia膰. Ca艂kiem inaczej b臋dzie prezentowa膰 si臋 sylwetka gruszka przy r贸偶nym wzro艣cie, r贸偶nej wadze itp.

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 8 lip 2012, o 14:35

Rekordy popularno艣ci bije teraz ksi臋ga kobiecych sylwetek, napisana przez Trinny & Susannah. Niebawem b臋dzie do wygrania na naszym forum :D
Za艂膮czniki
ksiega sylwetek.jpg
ksiega sylwetek.jpg (14.21 KiB) Przejrzano 6454 razy

Awatar u偶ytkownika
Stylehunter
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Stylehunter » 10 lip 2012, o 19:52

艢wietna jest ta ksi膮偶ka przyznam szczerze:) Tak jak i inne pozycje dw贸jki stylistek:)

Awatar u偶ytkownika
Inspiracje
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: Inspiracje » 17 lis 2012, o 12:54

W艂a艣ciwie ja te偶 mam sylwetk臋 gruszki. Polubi艂am ostatnie leginsy i tuniki, najlepiej odcinane o biustem, albo jakie艣 z bufami.
I koniecznie, 偶eby by艂y troch臋 d艂u偶sze ni偶 normalna bluzka, czyli gdzie艣 za pup臋. Fajnie wtedy optycznie wyszczuplaj膮 si臋 biodra, a i uda te偶 wygl膮daj膮 od razu smuklej

Wr贸膰 do 鈥濵oja szafa鈥