Moda,  Najnowsze trendy

Przedłużanie włosów – Porównanie metod

przedłużanie włosów

Obecnie olbrzymią uwagę poświęcamy swojemu wyglądowi. Jemy zdrowo, ćwiczymy, pijemy odpowiednią ilość wody, chodzimy do kosmetyczek, fryzjerek, kupujemy odpowiednio dopasowane ubrania. Wszystko to powinno tworzyć spójną całość, ale niestety nie zawsze dane jest nam się cieszyć takim obrazem, bo na przykład mamy… zbyt cienkie i niezadowalające włosy. Na szczęście żyjemy w takim czasie, że nie stanowi to już większego problemu.

Przedłużanie włosów – co to jest i na czym polega?

Przedłużanie włosów to nic innego jak doczepienie pasm włosów do włosów naturalnych. Zależnie od tego jak długotrwały efekt chcemy uzyskać, możemy wybierać między metodami permanentnymi, czyli tymi, które zespolą włosy naturalne z doczepianymi na dłuższy czas bądź też włosy doczepiane tymczasowo na jeden dzień, ale z możliwością ich odczepienia i doczepienia za jakiś czas.

Główny podział

Jak zostało to wyżej napisane, przedłużenie może być permanentne, czyli doczepione włosy trzymają się naturalnych cały czas aż do momentu, gdy łączenie między nimi się osłabi i doczepione włosy odpadną, więc przez kilka tygodni czy też miesięcy. Jednakże może okazać się to zbyt obciążające dla włosów i nasze cebulki oraz skóra głowy może po jakimś czasie źle zareagować na takie traktowanie. Metoda tymczasowa jest na tyle prosta w obsłudze, że nawet panie niewprawne w doczepianiu po kilku próbach powinny sobie poradzić. Niestety istnieje ryzyko, że złe wykonanie może dać się w znaki w nawet najmniej oczekiwanym momencie.

Metoda permanentna

Jedna z najstarszych metod permanentnego przedłużania włosów stosowana już przez nasze mamy i babcie. To metoda keratynowa, polega na zgrzaniu pasm naturalnych z doczepianymi w temperaturze 170 stopni Celsjusza za pomocą kleju keratynowego. Niewątpliwie jedną z zalet jest fakt, że można to stosować nawet na kruchych i osłabionych włosach, a efekt utrzymuje się od 2-5 miesięcy zależnie od stopnia pielęgnacji. Po upływie tego czasu należy udać się do fryzjera na zabieg usuwania, ale należy być wyczulonym na to, w jaki sposób się to wykonuje, ponieważ właśnie podczas zdejmowania włosy mogą zostać najbardziej uszkodzone, a cebulki osłabione. Dlatego też odradza się ponowne przedłużanie keratynowe natychmiast po zdjęciu poprzedniego. Najlepiej odczekać kilka tygodni lub miesięcy i zadbać o poprawę stanu swoich włosów.

Mikroringi

Innym rozwiązaniem jest metoda na mikroringi, czyli jest to nic innego jak doczepianie cieniutkich pasm włosów za pomocą małych metalowych obrączek. Długość trwania takiego przedłużania to około 2-4 miesięcy, ale niesie ze sobą sporo przeciwwskazań, ponieważ metal mikroringów może uczulić i podrażniać skórę głowy podczas snu. Ta metoda nie sprawdzi się na cienkich i osłabionych włosach. Jeśli jednak ktoś jest zdecydowany, lepiej wcześniej poradzić się fryzjera, a jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, to nawet i alergologa. Pochodną metody na mikroringi jest metoda na easy loop. W tym przypadku obrączki są hipoalergiczne, ale nosi się je znacznie krócej niż standardowe mikroringi.

Metoda tymczasowa

Często osoby niezdecydowane na trwałe przedłużania wolą sprawdzić najpierw metody krótkotrwałe, aby sprawdzić jak będą się czuły w nowej fryzurze. Jednym z takich sposobów jest metoda na żyłce znana także jako flipp in. Jest to nic innego jak pasmo włosów na elastycznej żyłce, która oplata całą głowę. To metoda niezwykle prosta nie wymaga żadnych narzędzi czy specjalnych umiejętności. Należy jednak zwrócić uwagę (poza kolorem i fakturą doczepianych włosów) na jakość żyłki, bo chociaż ta metoda jest tylko na większe wyjścia, to jednak elastyczne żyłki mogą po prostu pęknąć bądź też być niewygodne w użytkowaniu. Jest to metoda relatywnie nowa, ale zdobywa coraz większą popularność.

Clip In

Uważaną za najpraktyczniejszą i prostą metodę przedłużania i zagęszczania włosów jest clip in, czyli włosy na podwójnie szytych taśmach przymocowane na silikonowych zapięciach. Dzięki temu trzymają się mocno. Ich zakładanie wymaga nieco więcej uwagi niż metoda na żyłkę, ale daje równie wspaniałe efekty, chociaż najlepiej prezentuje się na włosach rozpuszczonych. Pasma clip in stanowią proste narzędzie na przedłużanie włosów. Nie niszczą ich, nadając im pięknego i zdrowego blasku. Sugeruje się aby kupować zestawy składające się nie z większej liczby jak 7 taśm. Jeśli szukasz włosów doczepianych wysokiej jakości, których łuski skierowane są w jednym kierunku tzw. REMY wejdź tutaj. Największą ich zaletą jest to, że są wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu. Pozwala to na tworzenie dowolnych fryzur na każdą okazję. Ponadto dopinane włosy nie plączą się, można je farbować, prostować i kręcić.

Metoda taśmowa

Polecana osobom o długich i gęstych bądź kręconych włosach. Jest najmniej inwazyjna spośród wszystkich i polega na tworzeniu warkoczyków, wzdłuż których są przyszywane włoski na taśmie. Jednakże ten sposób przedłużania wymaga wyjątkowej uwagi podczas mycia, ponieważ złe wypłukiwanie szamponów, odżywek czy masek z włosów może skutkować podrażnieniami skóry głowy. Pomimo bardzo naturalnego wyglądu włosów ta metoda nie należy do najtrwalszych i włoski z taśmy szybko się wyczesują.

Ultradźwięki

Stanowi jedną z najnowocześniejszych metod „na zimno”, dlatego też włosy nie są narażone na uszkodzenia podczas przedłużania. Sposób aplikowania jest podobny do metody keratynowej, a jedyną różnicą jest „klej”, bo w tym przypadku klejem są ultradźwięki. Ze względu na małą szkodliwość nadaje się do włosów suchych i zniszczonych i wygląda to dość naturalnie. Czas takiego przedłużania to od 3 do 6 miesięcy, przy czym ściąganie takiego przedłużania jest czasochłonne, a dodatkowo w znacznym stopniu niszczy włosy.

Jaką wybrać?

To już zależy od Ciebie. Mamy do wyboru mnóstwo sposobów przedłużania włosów i ich zagęszczenia, a salony kosmetyczne prześcigają się w coraz to nowych metodach. Zależnie od rodzaju i kondycji włosów, a także od własnych preferencji możemy wybrać interesującą nas metodę, aby cieszyć się bujną grzywą włosów godnych pozazdroszczenia.