Dzisiaj jest 22 pa藕 2018, o 03:49

Diety i zdrowe od偶ywanie :)

膯wiczenia, fitness, ruch! wszystko co nam pomaga w d膮偶eniu do idealnej sylwetki
Awatar u偶ytkownika
marcysiaa
Wtajemniczona

Diety i zdrowe od偶ywanie :)

Nieprzeczytany postautor: marcysiaa » 12 cze 2012, o 16:14

Podajcie swoje w艂asne przepisy na skuteczn膮 diete
lub poprawienie swojego stanu zdrowia. Ja akurat ton臋
w chipsach ale chcia艂abym to zmieni膰. Macie jakie艣 pomys艂y?

[skrypt][/skrypt]

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Re: Diety i zdrowe od偶ywanie :)

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 12 cze 2012, o 20:07

No.. niestety ja te偶 :(
Sama jestem ciekawa jak inni sobie z tym radz膮..

Awatar u偶ytkownika
Ptysiow
Specjalistka

Nieprzeczytany postautor: Ptysiow » 13 cze 2012, o 17:06

Te偶 ostatnio postanowi艂am si臋 wzi膮膰 za siebie. ;P Z chipsami te偶 mia艂am do艣膰 spory problem. Teraz unikam jak ognia tego typu przek膮sek, ale i te偶 nadmiaru cukru. Chocia偶 oczywi艣cie czasem daj臋 si臋 skusi膰 (,,diabe艂 kusi coca-col膮"). W takim przypadku najlepiej zastosowa膰 wobec siebie jaki艣 system kar. ;) Je艣li naprawd臋 mnie m臋czy ,,g艂贸d", to kupuj臋 owocowy jogurt pitny albo jak膮艣 zdrow膮 przek膮sk臋, np. kanapka Wasa Obrazek
Obrazek
Staram si臋 tak偶e je艣膰 regularne posi艂ki, najlepiej co trzy godziny. Ostatni posi艂ek najp贸藕niej o 19:30. Wracaj膮c jeszcze do s艂odkich grzeszk贸w, pono膰 sorbety s膮 najbardziej dozwolon膮 ze s艂odko艣ci. Maj膮 ma艂o kalorii, du偶o wody i sok贸w owocowych. Tak偶e sezon sorbetowy otwieram za otwarty. ;)

Awatar u偶ytkownika
lucy_25
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: lucy_25 » 13 cze 2012, o 19:08

Tak to racja,ka偶dy ma z tym na pewno problem.Ale trzeba te偶
chcie膰 i umie膰 sobie odm贸wi膰 lub zast膮pi膰 czym艣. Ja bym proponowa艂a
wi臋cej owoc贸w zastosowa膰 zamiast chips贸w. A og贸lnie do diety
wprowadzi膰 sucharki,warzywa gotowane,chude mi臋so i cz艂owiek odrazu
lepiej si臋 czuje :) A zamiast coca-coli proponuje zielon膮 herbat臋. 艢wietnie
oczyszcza z toksyn.

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 23 cze 2012, o 15:20

Przez kilka dni uda艂o mi si臋 nawet do艣膰 dobrze od偶ywia膰.
Rano na 艣niadanie chrupkie pieczywo i banan. P贸藕niej jogurt wymieszany z bananowym musli MNIAM ;)
P贸藕niej baton zbo偶owy.
Obiad: ziemniaczki plus zapiekana szynka z serem- to mo偶e akurat nie jest 艣wietny przyk艂ad
P贸藕niej jab艂uszko
Kolacja: bu艂ki bez mas艂a, troch臋 serka do smarowania i masa rzodkiewki:)
Pychota. Mo偶e nie jako艣 totalnie zdrowe, ale w por贸wnaniu do mojego standardowego od偶ywiania to ju偶 wielki post臋p:)
A czuj臋 si臋 niebo lepiej.

Ostatnio w doktorze Ozie by艂a ciekawa teoria. Mo偶emy je艣膰 wszystko, ale musimy sobie wyobrazi膰 jak si臋 po tym poczujemy 10 minut, godzin臋, nast臋pnego dnia po zjedzeniu.
Wtedy od razu przypomnia艂y mi si臋 hot dogi. Mam na nie niesamowit膮 ochot臋, ale jak ju偶 je zjem to 偶a艂uj臋, bo czuj臋 si臋 paskudnie :roll:

Awatar u偶ytkownika
baja09
Wtajemniczona

Nieprzeczytany postautor: baja09 » 30 cze 2012, o 13:09

Ja tak mam po hamburgerach. Ale ostatnio udaje mi si臋 oprze膰 pokusie. Dlatego te偶 stawiam bardziej na owoce,warzywa na parze,ryby,brak s艂odyczy. Du偶o wody te偶 pije zamiast sok贸w czy napoj贸w. I szczerze powiem wam 偶e od razu lepiej si臋 czuje. I chyba zostane tak ju偶 na d艂ugo o ile w tym wytrwam :D bo niestety mam s艂ab膮 siln膮 wol臋 :D

-- sobota, 30 cze 2012, 13:09 --
Kole偶anka wypr贸bowa艂a 1000 kalorii. Jest ok. ale trzeba si臋 regularnie rusza膰(膰wiczy膰, biega膰, p艂ywa膰 ok.3-4razy tyg.), bo bardzo spowalnia sie przemiana materii, czyli zwalnia ci sie tempo chudni臋cia! Jedz regularnie!!!! To jest najwa偶niejsze! Pi臋膰 niedu偶ych posi艂k贸w dziennie. W sumie 1000 kcl. To tyle co zestaw w mcdonald's! Ale ta dieta dzia艂a cuda. No i zrezygnuj z :
-bia艂ego pieczywa
- ziemniak贸wk, frytek itp.
- fast food'贸w (wiesz o co chodzi?!)
- s艂odkich, gazowanych napoj贸w i sok贸w
- s艂odyczy!!!
Jedz:
- pe艂noziarniste pieczywo
- chude w臋dliny
- mn贸stwo warzyw
- du偶o owoc贸w
- kasze(gryczana, j臋czmienna itp.)
- bardzo du偶o wody bez gazu

Kup:
- wag臋 艂azienkow膮
- wag臋 kuchenn膮
- tabeke kaloryczne(z netu 艣ci膮gnij)

Ale je艣li nawet pominiesz ostatnie trzy punkty (te o wagach i tabelach)
to i tak po miesi膮cu... ba! wcze艣niej!!! zobaczysz, 偶e ubrania staj膮 si臋 lu偶niejsze.
Je艣li brak Ci czasu na cwiczenia:
- Wysiadaj przystanek lub dwa przed domem, szko艂膮? prac膮? i dojd藕 piechot膮.
- Nie uzywaj windy, nawet je艣li mieszkasz na 8 - 9 pi臋trze. Schody doskonale odchudzaj膮!
- No i te warzywa, chude mi臋so i nabia艂 , kasze i owoce!
- I woda!

Awatar u偶ytkownika
tinka
Pocz膮tkuj膮ca Stylistka

Nieprzeczytany postautor: tinka » 13 gru 2012, o 09:29

Ja jestem za tym, 偶eby w trakcie diety nie rezygnowa膰 z 偶adnych normalnych produkt贸w.
Oczywi艣cie nie namawiam do nadu偶ywania s艂odyczy, jedzenia fast-food贸w, s艂onych przek膮sek itp.
Je艣li chodzi o s艂odycze, to jest tak du偶o zdrowych ich odpowiednik贸w (owoce, gorzka czekolada, daktyle itp.), 偶e mnie ju偶 zupe艂nie nie ci膮gnie do niczego kupnego.
Z fast-foodami jest dok艂adnie to samo.

Jednak bardzo ostrzegam przed eliminowaniem np. w臋glowodan贸w z diety. Takie pomys艂y zwykle prowadz膮 do tego, 偶e przestajemy dostarcza膰 organizmowi niezb臋dnych sk艂adnik贸w od偶ywczych.

Awatar u偶ytkownika
Roxy
Administrator

Nieprzeczytany postautor: Roxy » 14 sty 2013, o 10:38

W og贸le zauwa偶y艂am, 偶e jak jestem g艂odna bardziej chodz膮 mi s艂odycze. Dobrze sobie pojem to ju偶 nie my艣l臋 o tym, 偶eby co艣 wcina膰. Akurat daktyle, dynia itp. odpadaj膮, bo mi to zwyczajnie nie smakuje. Ale suszone banany, czy jab艂ka jak najbardziej. Mo偶e banany i s膮 kaloryczne, ale nie maj膮 por贸wnania ze s艂onymi przek膮skami.

ponimop

Nieprzeczytany postautor: ponimop » 12 cze 2013, o 00:20

Roxy pisze:W og贸le zauwa偶y艂am, 偶e jak jestem g艂odna bardziej chodz膮 mi s艂odycze. Dobrze sobie pojem to ju偶 nie my艣l臋 o tym, 偶eby co艣 wcina膰. Akurat daktyle, dynia itp. odpadaj膮, bo mi to zwyczajnie nie smakuje. Ale suszone banany, czy jab艂ka jak najbardziej. Mo偶e banany i s膮 kaloryczne, ale nie maj膮 por贸wnania ze s艂onymi przek膮skami.

Staraj si臋 unika膰 banan贸w, bo to w臋gle proste (dobre np po treningu, powoduj膮 szybki wyrzut insuliny), ale jab艂ka itd mo偶esz spokojnie je艣膰 w trakcie dnia. Pami臋taj o warzywach, one poprawiaj膮 szybko艣膰 metabolizmu i s膮 zwyczajnie zdrowe. Witaminy s膮 wa偶ne zawsze :)

Paoline

Nieprzeczytany postautor: Paoline » 28 lis 2013, o 16:06

Ja w momencie jak chc臋 zrzuci膰 troch臋 kg, a 膰wicz臋 to zamiast przek膮sek wysokokalorycznych stawiam na owoce i r贸znego typu przegryzki zbo偶owe - bo d艂u偶ej sie je zjada to raz, a dwa nie chce si臋 po nich tak zaraz po kolejne si臋ga膰:)
Dobrze sprawdzaj膮 sie przegryzki bezglutenowe.
Taka metoda na "zapchanie si臋" ale bez obawy ze waga zaraz poleci w g贸r臋.

Wr贸膰 do 鈥濬itness鈥