Uroda

Jak się chronić przed słońcem?

kobieta w kapeluszu

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nim – kąpiele słoneczne, wakacje i weekendowe wyjazdy nad jezioro. Aby jednak móc w pełni cieszyć się urokami lata, pamiętajcie o bezpieczeństwie. Jednym z jego aspektów jest ochrona przed słońcem.
Bez słońca nie byłoby życia na ziemi, a i nasze zdrowie pośrednio zależy od niego. Produkcja witaminy D w naszym organizmie uzależniona jest od ekspozycji na słońce, także nasz dobry humor i samopoczucie. Słońce to nie tylko piękna opalenizna.
Ale, jak zapewne wiecie, słońce może także na zaszkodzić: powodować uszkodzenia wzroku i nowotwory skóry. Warto więc pamiętać o ochronie tych ważnych organów. A jak? Przypominamy:
– zawsze smaruj skórę kremem z filtrem UV. Filtr powinien być wysoki, jeśli masz jasną karnację, w czasie opalania wchodzisz do wody lub jeśli zamierzasz spędzić na plaży cały dzień;
– znamiona, blizny i ciemne pieprzyki smaruj kremem z najwyższym możliwym filtrem – doskonale sprawdzają się kremy dla niemowląt i małych dzieci. Tkanka bliznowata lub znamię łatwiej nowotworzy niż zdrowa skóra, wymaga więc szczególnej ochrony;
– noś kapelusz z szerokim rondem, chyba że lubisz mieć przypieczoną skórę na ramionach i karku;
– okulary przeciwsłoneczne ochronią Twoje oczy przed uszkodzeniem przez promienie słoneczne. Poza tym nie będziesz musiała mrużyć oczu, a to zapobiegnie powstawaniu wokół nich zmarszczek.

Macie jakieś inne pomysły na ochronę przeciwsłoneczną? A może kochacie mieć ciemnobrązową skórę i nie używacie kremów ochronnych? Dajcie znać w komentarzach!