Uroda

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy?

tusz do rzęs

Piękne rzęsy to wizytówka wielu kobiet, a uwodzicielskie spojrzenie zależy m.in. właśnie od wyglądu rzęs. Nierzadko jednak wiele Pań zmaga się ze zbyt rzadkimi i mało wyrazistymi rzęsami. Nieprawidłowa aplikacja sztucznych rzęs, rzadkie naturalne rzęsy i nie tylko — z tymi problemami zmaga się niejedną kobieta. Okazuje się jednak, że jest na to pewien skuteczny sposób.

Olejek rycynowy na rzęsy to produkt, po którego zastosowaniu zaobserwować można niebywałe efekty. Ważna jest jednak wiedza i regularność w stosowaniu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej — przeczytaj!

Olej rycynowy na rzęsy

Produkt ten jest stosowany głównie na porost rzęs. Co więcej, dany olejek jest bardzo tani, a zarazem niezwykle skuteczny. Otrzymuje się go z nasion rącznika pospolitego. W swoim składzie zawiera estry glicerynowe kwasu rycynolowego. Zazwyczaj tłoczy się go na zimno — szczególnie jeżeli ma służyć w celach leczniczych. Olejek ten jest bezbarwny, czasami lekko żółtawy i ma dosyć gęstą konsystencję.

Olej rycynowy wykorzystywany jest w bardzo wielu celach. Stosowanie go porost rzęs to tylko jedno z popularniejszych rozwiązań. Ponadto produkt ten znajduje zastosowanie w celu zagęszczenia brwi i włosów, jak również w przypadku zaparć, czy problemów trawiennych i nie tylko!

Dlaczego warto stosować olejek rycynowy na rzęsy

Pomimo prostego i naturalnego składu, olejek rycynowy to skuteczna metoda jeżeli chodzi o rzęsy i poprawienie ich kondycji. Charakteryzuje się działaniem trzypoziomowym, w skład którego wchodzi:

 • stymulacja cebulek,
 • wzmocnienie włosów,
 • przyciemnienie koloru.

Za większość pozytywnych cech i działania olejku rycynowego na rzęsy wpływa wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są to m.in. Omega-9, jak i Omega-6, czy kwas stearynowy, kwas oleinowy i inne. Kwasy te mają bardzo pozytywne działanie na kondycję rzęs, ale także brwi i nie tylko. Olejek oczywiście zawiera również wiele innych cennych składników. Wymienić można m.in. witaminy, białko, wiele minerałów. Jedną z najważniejszych witamin jest ta z grupy E, która uznawana jest za naturalny antyoksydant. Najlepsze efekty wykorzystania produktu można uzyskać poprzez zewnętrzne zastosowanie. Produkt ten jest bardzo popularny i dostać go można w każdej aptece, jak i niektórych drogeriach.

Rącznik pospolity, z którego powstaje olejek rycynowy

 

Stosowanie olejku rycynowego na rzęsy

Produkt przynosi najlepsze efekty, jeżeli nakłada się go na noc. Proces stosowania jest bardzo prosty. Sprowadza się do dokładnego oczyszczenia twarzy. Następnie należy bardzo dokładnie, lecz delikatnie należy osuszyć okolice oczu. Pocieranie okolic oczu po oczyszczeniu twarzy niestety nie działa pozytywnie na rzęsy i brwi, ale również na skórę twarzy.

Kiedy twarz jest oczyszczona i osuszona, należy nałożyć kilka kropel olejku na rzęsy. Olejek można nałożyć zgodnie z najwygodniejszą metodą. Trzeba wiedzieć także, że gęstość olejku utrudnia aplikację, dlatego przed zastosowaniem warto delikatnie ogrzać pojemnik, co przełoży się na to, iż produkt będzie bardziej płynny i łatwiejszy w użyciu. Poniżej przedstawiamy kilka z popularnych metod nakładania olejku rycynowego.

Za pomocą pędzelka

W tym celu należy przygotować mały pędzelek — np. podobny, jaki używa się do cieni. Olejek nakładamy na pędzelek, a następnie na wybraną partię na twarzy. W celu ponownego użycia pędzelka należy go dokładnie umyć i zdezynfekować.

Za pomocą patyczka higienicznego

Za pomocą klasycznego patyczka higienicznego, również można nakładać olejek rycynowy na rzęsy. Użycie jest podobne jak w powyższym przypadku. Patyczek kosmetyczny poleca się używać jednorazowo.

Za pomocą szczoteczki do rozczesywania rzęs i brwi

Szczoteczka jest podobna do tych, które dodawane są do zestawów kosmetycznych z pędzelkami. Olejek rycynowy w odpowiedniej ilości nakłada się na szczoteczkę i delikatnie nakłada na rzęsy.

Za pomocą szczoteczki z tuszu do rzęs

Przede wszystkim, w celu wykorzystania takiej szczoteczki np. po zużytym tuszu, należy ją bardzo dokładnie umyć i zdezynfekować. Aplikacja jest podobna jak w powyższym przypadku.

Rzęsy

 

Olejek rycynowy nakładany w stronę końcówek włosów

Kiedy już mamy swoją ulubioną metodę nakładania produktu, warto wiedzieć jeszcze kilka kwestii. Olej rycynowy nakłada się od cebulek w stronę końcówek włosków, w taki sposób, aby te zostały w całości pokryte produktem. Należy jednak uważać, aby olejek rycynowy nie wetrzeć do oka. Głównie dlatego, że produkt ten jest drażniący dla oczu i błon śluzowych. Kiedy dojdzie do niemiłej sytuacji, należy szybko przemyć oczy za pomocą wody.

Nałożony olejek rycynowy najlepiej pozostawić na całą noc. W kolejny dzień rano, podczas pielęgnacji twarzy należy zmyć olejek. Efekty olejku rycynowego będą widoczne, kiedy ten zostanie zastosowany codziennie i utrzymana będzie regularność przez przynajmniej jakiś czas. Kiedy nie potrzebujemy znacznie odżywić rzęs, należy stosować olej rycynowy codzienne, lecz w odstępach 2-3 dni.

Olej rycynowy na rzęsy, a ich porost

Opinie o olejku rycynowym mówią same za siebie. Otóż przyjmuje się, że skuteczność olejku rycynowego, jest naprawdę bardzo duża, a pierwsze efekty, zaobserwować można już po 14 dniach stosowania. Zauważalne efekty są jednak uwarunkowane przede wszystkim konsekwencją w stosowaniu i regularnością.

Przykładem mogą być osoby, które posiadają osłabione rzęsy po zastosowaniu rzęs sztucznych. Wówczas w danych przypadkach regeneracja zależna jest od głębokości zaistniałych szkód, przez co może potrwać nieco dłużej niż 14 dni.

Olejek rycynowy stosowany regularnie daje oszałamiające efekty

Wiemy już, jak działa dany produkt, oraz jak go stosować i po jakim czasie zauważyć można efekty. Jednak jakie konkretnie efekty związane z olejkiem rycynowym można zaobserwować. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Wymienia się:

 • odrastanie rzęs i brwi,
 • wzmocnienie włosków,
 • pogrubienie włosków,
 • regeneracja włosków,
 • przyciemnienie koloru,
 • zmniejszone wypadanie włosków,
 • szybszy wzrost rzęs i brwi.

Pielęgnacja rzęs

 

Olej rycynowy stosowany na rzęsy, a efekty uboczne

Produkt ten, choć jest naturalną substancją i dużo lepszą, aniżeli wiele innych, różnych drogeryjnych odpowiedników do pielęgnacji włosów, w tym rzęs, przynieść może ze sobą pewne efekty uboczne. Wyszczególnia się:

 • łzawienie oczu – olejek rycynowy działa drażniąco,
 • swędzenie u podstawy rzęs, brwi,
 • podrażnienie spojówek,
 • zaczerwienienie oczu,
 • pojawienie się opuchlizny w miejscach zastosowania, np. opuchnięcie powiek.

Wymienione efekty uboczne zdarzają się jednak rzadko. Pomimo tego, zanim przystąpi się do zregenerowania rzęs za pomocą olejku rycynowego, powinno zrobić się test, czy nie jest się np. uczulonym na dany produkt. Wówczas wystarczy nałożyć olejek rycynowy na fragment skóry i sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna, lub podrażnienie.

Podsumowanie

Olej rycynowy to produkt całkowicie naturalny, który chętnie wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Zastosować go można samemu w domu, dodatkowo w prosty sposób. Olej rycynowy na rzęsy, może być wykorzystywany także na inne partie twarzy, np. do pielęgnacji brwi. Produkt jest bardzo skuteczny i jeżeli chcesz poprawić kondycję swoich rzęs, koniecznie musisz zacząć stosować olej rycynowy!