Moda,  Najnowsze trendy

Odzież DIY i jej zalety

odzież DIY

Coraz popularniejsze stają się przedmioty wykonywane ręcznie. Nie są one już, jak to było jeszcze kilkanaście lat temu, powodem do wstydu i wyznacznikiem niskich zarobków. Teraz odzież i dodatki DIY są modne i gustowne. O ich zaletach przeczytacie poniżej.

Pierwsza sprawa – odzież uszyta własnoręcznie jest absolutnie unikatowa. Jeśli tylko nie podpatrujesz zbyt pilnie projektantów i tworzysz odzież wyłącznie w oparciu o własne pomysły – tworzysz małe dzieła sztuki, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Nie spotkasz na imprezie czy na ulicy dziewczyny w identycznym ciuchu.

Materiały i szczegóły – ileż to razy spodobał Ci się ciuch, ale po dogłębnym obejrzeniu odkrywałaś, że nie pasuje Ci materiał, z którego został uszyty. Albo brzydki zamek, lamówka, zakładka, klin, kształt dekoltu? Tworząc własną odzież, dostosowujesz ją do siebie, a nie odwrotnie. Wybierasz materiał, kolor i wzór tkaniny, a każdy szczegół powstaje w oparciu o Twoje potrzeby.

To świetna zabawa, a jeśli masz talent i smykałkę do interesów – może się okazać fantastycznym sposobem na życie. Od Ciebie zależy, czy Twoje pomysły się spodobają, więc noś swą odzież DIY dumnie.