Moda,  Najnowsze trendy

Jak nosić muszkę – kilka wskazówek

muszka męska

Jeśli masz dość utartych nurtów w biznesie czy na oficjalnych (bądź nieoficjalnych) uroczystościach to zamień wszechobecny krawat na nietypową muchę. Pomimo, że nie widzi się wielu męskich much to wcale nie znaczy, że są złym smaku bądź po prostu niemodne. Wprost przeciwnie, prawdziwi trendsetterzy doskonale wiedzą, że mucha to prawdziwy must have tego sezonu.

muszka

Przede wszystkim należy pamiętać o jednym: mucha męska powinna być wiązana. Inaczej równie dobrze można założyć krawat na gumce. Po prostu zapomnijmy o muchach doczepianych i fabrycznie związanych, są one w bardzo złym guście i szybko zostaną wychwycone przez prawdziwych fanów noszenia much.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do krawatów i chcemy spróbować coś nowego to wcale nie musimy robić rewolucji w naszej szafie. Z łatwością dobierzemy do posiadanych koszul odpowiednią muszkę, która będzie dobrze wyglądać z naszymi garniturami. Do koszul o małym kołnierzu zawsze należy dobrać delikatną i drobną muszkę. Z kolei do większych kołnierzy należy dobierać muchy wyraźną o sporych gabarytów. Jest to kwestia zachowania harmonii i proporcji.
W odróżnienia od krawatów muchy męskie na oficjalne okazje nie mogą być wzorzyste. Przygotowując się do oficjalnego przyjęcia należy sięgać po jednolite muchy o ciemnych kolorach. Eleganckie muchy męskie do garnituru to doskonała propozycja na większe wyjścia.

Muchy są również zdecydowanie bardziej elastyczne jeśli chodzi o casualowe kreacje. Możemy wybierać w naprawdę szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwoli znaleźć idealny dla nas model. Co ważne możemy ubierać muchy do bardzo nieformalnych spotkań. Nasz wygląd zyska na oryginalności i wyróżnimy się w gronie znajomych. Z pewnością będziemy wyglądać zdecydowanie ciekawiej niż grono facetów pod krawatem.

Jeśli poczujemy się pewnie z muchą możemy nawet zainwestować w koszulę z guzikami przykrytymi listwą lub ozdobioną guzikami jubilerskimi. Dzięki temu nie naruszamy harmonii muchy z resztą stroju. Należy uważać ]przy frakach i smokingach. Ponieważ jeśli założymy muszkę w niewłaściwym kolorze możemy zostać uznani za kelnera.