Lifestyle,  Moda,  Najnowsze trendy

Na co zwrócić uwagę wybierając strój do jogi?

strój do jogi

Planujesz wybrać się na zajęcia jogi, ale nie wiesz jak się odpowiednio ubrać? Teraz kiedy wszelka aktywność fizyczna jest w modzie, wiele firm odzieżowych wprowadza na rynek ogromne ilości nowych wzorów i krojów specjalnej odzieży do ćwiczeń. Niestety nie wszystko nadaje się na jogę. Podczas ćwiczeń na macie przede wszystkim należy czuć się komfortowo i swobodnie. Ubranie nie powinno krępować ruchów, ale ułatwiać wykonywanie nawet najtrudniejszych ćwiczeń.

Cechy odpowiedniego stroju na jogę

Osoby uprawiające jogę powinny przygotować sobie odpowiednie ubranie do ćwiczeń. Zaleca się, aby było ono wykonane z naturalnych materiałów, dobrych gatunkowo. Najlepiej, jeśli jest to bawełna. Strój nie może być za ciasny ani zbyt luźny, powinien dokładnie przylegać do ciała, nie uciskając go gdyż może to spowodować nieprzyjemne otarcia. Luźne ubranie natomiast będzie się zsuwać odsłaniając ciało.

Jaka powinna być bluzka?

Przede wszystkim bluzka powinna przylegać do ciała. Może to być T-shirt, bokserka, top lub długa bluzka zakrywająca biodra. Najlepiej, gdy koszulka pozbawiona jest szwów i zbędnych szyć, zapewni nam wtedy wyjątkowy komfort podczas ćwiczeń. Powinna być też elastyczna i funkcjonalna. Nie może zatrzymywać wilgoci nie pozwalając skórze oddychać.

Spodnie do jogi

Osoby uprawiające jogę wybierają spośród legginsów (o długości sięgającej kolan lub kostek), luźnych spodni dresowych ze ściągaczami przy kostkach i dopasowanymi w biodrach oraz krótkich spodenek przylegające do ud. Odpowiednie spodnie do jogi to takie, które nie ograniczają ruchów osoby ćwiczącej. Zbyt ciasne spodnie nie pozwalają się swobodnie rozciągać, natomiast luźne mogą się plątać między nogami, tym samym nie pozwalając odpowiednio skupić się na ćwiczeniu.

Buty

Jogę powinno uprawiać się bez butów. Dzięki bosym stopom osoba ćwicząca ma całkowitą kontrolę nad swoim ciałem i nie pośliźnie się. Niestety wiele osób bez butów czuje się niekomfortowo podczas ćwiczeń. W takich przypadkach można zaopatrzyć się w specjalne obuwie dla joginów. Cechuje je gibkość, lekkość tworzywa oraz antypoślizgowa podeszwa.

Wzór i krój

Ogromny wybór strojów do jogi sprawia, że w obecnych czasach na ćwiczeniach królują kolorowe, oryginalne wzory. Bardzo dobrze sprawdzają się elastyczne legginsy z wysokim stanem sięgającym lekko powyżej talii. Modelują sylwetkę i bardzo dobrze prezentują się razem z topem bądź stanikiem sportowym.

Wybierając strój do jogi, na pierwszym miejscu zawsze należy stawiać swoją wygodę. Ćwiczenia na macie to nie rewia mody, przede wszystkim liczy się komfort oraz swoboda wykonywania ruchów. Materiały powinny być miękkie, elastyczne i przede wszystkim oddychające. Dopiero po zaopatrzeniu się w odpowiednie ubranie bez przeszkód możemy oddać się przyjemności uprawiania jogi.